×
TR
Haberler
Fupa - Fermator En81-20/50 Semineri / Malatya - Sistem Çelik Halat

Dünya’da binek araçlardan sonra en fazla insan taşımada kullanılan araç asansörlerdir. Söz konusu insan olduğunda da güvenlik en ön planda tutulmalıdır. Unutulmamalıdır ki inşaat projelerinde genel iskan belgesi dışında asansörler onay alınması gereken ikinci husustur, dolayısıyla asansörler teknik gereksinim, kalite ve standartlara uygunluk konusunda büyük önem arz etmektedir. Türkiye Avrupa birliği uyum mevzuatları çerçevesinde bu gereksinimleri bir standarda oturtmak adına 2004-2005 senesinden itibaren EN81 normları ülkemizde de uygulanmaktadır ve geçmişten günümüze çeşitli revizeler ve formlar alarak gelmiştir. Bu revizelerin en son hali de EN81-20/50 standartları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu hususta Fupa Lift, Fermator ve Sistem Çelik işbirliği ile 20 -21 Temmuz 2017 tarihlerinde Malatya'da Sistem Çelik Halat'ın modern üretim tesislerinde EN81-20/50 ve Fermator'un  bu standart kapsamında oluşan değişikliklikler için otomatik kapılar modelleri üzerinde geliştirdiği çözümlere yönelik bir seminer gerçekleştirildi.

Malatya, Şanlıurfa, Elazığ, Gaziantep, Diyarbakır, Batman ve Kahramanmaraş gibi Anadolu'nun muhtelif şehirlerinden yoğun ilgi ve katılımın olduğu seminer, Fupa Lift Yönetim Kurulu başkanı Rıza Latif'in açılış konuşmasının ardından Fupa Lift Üretim & Ar-Ge Müdürü Metin Ağaya'nın EN81-20/50 hakkındaki teknik sunumu ile devam etti. Akabinde Fermator Ortadoğu ve Türkiye Müdürü Murat Camgöz 1977'den bu yanadır sektörde bulunan ve o günden günümüze  imalat ve ticari aktiviteleri yanlızca asansör kapıları üzerine olan, bizim de Asansör İstanbul 2017 fuarında birlikteliğimizin 15inci senesini kutladığımız, halihazırda da ana distributörlüğüne devam etmekte olduğumuz bu değerli ve önemli kuruluş hakkında ticari bilgilendirme ve ürün gamı tanıtım sunumu gerçekleştirdi. Ardından seminerimiz Fermator Satış Sonrası Destek Sorumlusu Yalçın Araz'ın gerçekleştirdiği teknik eğitimlerle ve EN81-20/50'nin Fermator kapılar üzerindeki değişiklikleri içeren sunumu ile son buldu.

2 gün boyunca farklı kitlelere düzenlenen seminerimizde katılımcılar hem Fermator firmasını ve ürünlerini daha yakından tanıma fırsatı buldu, hem de EN81-20/50 değişiklikleri hakkında daha detaylı bilgi edindi, düşünce ve endişelerini paylaştı.

Bu seminer süresince bizleri Malatya'da yer alan Fermator lisansı ve üretim standartları çerçevesinde kapı kasa ve panelleri üreten modern tesislerinde ağırlayan, bizleri bu seminer süresince destekleyen ve organizasyonları yapan Sistem Çelik Halat'a ve Sistem Çelik Halat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kuluğ'a ve ekibine firmamız olarak teşekkür eder, ticari birlikteliğimizin uzun yıllar devam etmesini temenni ederiz.

Diğer Haberler