×
TR
Haberler
Fupa Asansör Yeni Fabrika ve Test Kulesi Yatırımında Son Aşamaya Geldi!

Fupa Asansör İnş. Paz. San. Ve Tic. A.Ş. 2018 yılında başlamış olduğu yeni fabrika ve test kulesi yatırımında son aşamaya geldi. Hız kesmeden sürdürülen inşaat, modern ofis alanları, Türkiye’nin en uzun test kulesi ve yüksek kapasiteli üretim tesisleri ile sektörün en önemli yatırımlarından biri olarak görülmektedir.
Gebze/Dilovası Makinacılar Organize Sanayii Bölgesinde yer alan Fupa Asansör yeni üretim tesisleri, test kulesi ve merkez ofisi toplamda 15.000 m2 kapalı alana sahip olup, 10.000 m2 si üretim alanı,  5.000 m2 si ise ofisler olacak şekilde tasarlanmıştır. 
Hız kesmeden devam eden inşaatın fabrika alanı tamamlandı ve detay işlere geçildi. Merkez bina ve test kulesi inşaatı da hızla devam ederken, Fupa Asansör 2020 yılında yeni üretim tesislerinde tam kapasite üretime başlamayı hedefliyor.

İLERİ TEKNOLOJİ ÜRETİM TESİSLERİ İLE SEKTÖRÜNDE LİDER
İleri düzeyde inşaat teknolojileri kullanılarak inşaası devam eden yeni Fupa tesisleri her türlü çalışma konforuna sahip özelliklerle dolu. Üretim tesisleri, 90 metre yüksekliğindeki test kulesi sayesinde 4.0 m/sn hızına kadar ve yüksek kapasitelere sahip olan asansörlerin testlerinin yapılmasını ve sertifikalarının alınmasını sağlayarak Türkiye’nin en yüksek test kulesine sahip olan tesis ünvanını alırken, Avrupa’da ise bu tip testlerin yapıldığı sayılı tesislerin arasında yerini alacaktır. 
Nitelikli iş gücü ile beraber yeni tesislerin teknolojisi birleşince Fupa Asansör bir dünya markası olma hedeflerini daha hızlı gerçekleştirecek. Otomasyon, ERP ve Üretim Takip sistemlerine dayalı yüksek teknolojili makine parkuru ile Endüstri 4.0’ın uygulandığı üretim tesisleri için kendi alanında lider makina üreticileri ile görüşülerek makina alımlarına başlandı. PLC desteği ve End. 4.0 desteği bulunan makinalar projesi devam eden otomasyon ve üretim takip yazılımı ile birebir haberleşecek, üretim sahasında tam kapsamlı bir izlenebilirlik sağlanıp verimlilik en üst düzeyde tutulacaktır.

YENİ ÜRETİM STRATEJİLERİ, YENİ ÜRÜNLER
Fupa’nın yeni tesislerinde, bundan sonra hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlar için daha rekabet edilebilir ürün konseptleri üretilecek. 2019 yılı Eylül ayında basın bildirisi ile duyurduğu ortaklık ile güçlenen Fupa Asansör, yeni ortağı Fermator ile alacağı kararlar doğrultusunda hangi ürünlerin üretiminin bu tesislerde yapılacağı bütün sektör tarafından büyük bir merak uyandırmakta ve sektörümüzü büyük sürprizler beklemektedir. 

Diğer Haberler