×
TR
Haberler
Fupa Lift Ortaklık Basın Toplantısı

Firmamız Fupa Asansör 30 yılı aşkın bir süredir yurtiçi ve yurtdışı asansör sektöründe temsil ettiği Dünya markaları ve imalatı ile birlikte sektörünün önde gelen sayılı firmaları arasında başlangıcından bu yana yerini muhafaza etmiştir. Düzenli büyüme stratejisi kapsamında 2018 yılının başında başlamış olduğu yeni fabrika ve Türkiye’nin en yüksek test kulesi yatırımı ile sektörde adından daha çok söz ettirmekte olan firmamız Fupa Asansör A.Ş. adına ülkemiz ve sektörümüz için oldukça sevindirici bir gelişmeyi bütün kamuoyu ve sektörel basın ile paylaşmak isteriz.

T.C. Rekabet Kurulu’nun karar tebliği uyarınca yaptığı açıklamasına göre FUPA ASANSÖR İNŞ. PAZ. SAN. TİC. A.Ş.’nin, FERMATOR, SICOR S.p.a., gibi çok önemli asansör komponent üreticilerini bünyesinde barındıran Lüksemburg Orijinli özel sermaye şirketi SANDFLOWER S.a.r.l. ile ortaklığına izin verildi ve bu karar ile birlikte Fupa Asansör ve Sandflower şirketleri güçlerini birleştirdi.

Bu ortalık ile firmamız kurumsallaşma sürecini tamamlama yönünde ciddi bir adım atmış, iki firmanın oluşturacağı sinerji sayesinde alt yapısını daha da güçlendirerek önemli bir büyüme sağlayacaktır.

İki firma arasında yapılan anlaşmalar sonucunda Fupa asansör ’ün mevcut olan ticari faaliyetlerinde, müşteri, tedarikçi ve personel ilişiklerinde herhangi bir değişiklik veya sapma olmayacaktır ve eskisi gibi bütün icra faaliyetleri eski yönetim ve kadro tarafından devam edecektir. Ayrıca bazı kısa vadedeki istisnalar dışında, Türkiye’deki mevcut faaliyetler, ileride yapılması planlanan bütün imalat, ticari faaliyetler ve yeni yatırım olanakları tamamen ve yalnızca Fupa Asansör kanalından gerçekleşecektir.

Bu ortaklık ile birlikte gerçekleştireceği üretim politikaları, makina parkuru yatırımları, Ar-Ge çalışmaları, yeni istihdamlar ve ortak firmanın uluslararası tecrübeleri sayesinde mevcut olan Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Balkan Ülkeleri ve Avrupa’daki faaliyetlerini arttırarak globalleşen ve markalaşan bir firma haline gelecektir. Süregelen organik büyümesine mevcut stratejik yatırımla çok daha hızlı bir ivme kazandıracaktır ve sektördeki öncü konumunu daha ileriye taşıyacaktır.

Bu ortaklığın firmamız, sektörümüz ve en önemlisi ülkemiz ve yurttaşlarımız adına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Diğer Haberler