Tarihçemiz

tarihcemiz

1988 yılında kurulan firmamız, asansör malzemelerini Ortadoğu ve Avrupa'ya ihraç eden Türkiye asansör sektöründeki ilk önemli firma olmuştur. 1994 yılında ihracat için geliştirdiği özel ürünlerin imalatına başlamasıyla beraber, ihracat çalışmalarına yeni bir yön vermiştir.

1995 yılından sonra Avrupa'nın önde gelen asansör firmalarıyla mümessillik anlaşmaları yaparak Türkiye ve dış piyasalara sunduğu ürün yelpazesini ithalatlarıyla genişletmiştir. Mümessili olduğu firmalar: Alberto SASSI / İtalya, Alberto SASSI / İspanya, Fermator / İspanya, Gustav Wolf / Almanya, Daetwyler / İsviçre, Monteferro / İtalya, Dynatech / İspanya, PFB / İtalya'dır. Daha sonra İstanbul Tuzla Serbest Bölgede şube açarak ticaret hacmini arttırmıştır.

2002 yılı sonlarından itibaren ihracata yönelik yeni ve çok kapsamlı imalat çalışmalarına, son teknoloji üretim makine yatırımlarıyla başlayan firmamız, 2003 yılı ortalarında yeni tesislerinde seri üretim imalata geçmiştir. Aynı tarihlerde ISO ve daha sonra iki farklı tipte ürettiği kilitler için CE belgelerinin alınmasıyla beraber ihracat çalışmalarına ürün çeşidi ve pazarını genişleterek artan bir trendle devam etmiştir.

Hali hazırda imalatındaki ürünler: Otomatik Kat ve Kabin Kapıları, Yarı Otomatik Kapılar, Kabin, Katlamalı Kapılar, Kapı Kilitleri, Kapı Amortisörü, Kat ve Kabin Kasetleri, Kapı Açma Manyetiği, Kat ve Limit şalterleri, Mekanik & Elektronik Aksamlardır.

Firmamız 2006 yılında Komple Paket asansör konusunda çalışmalarını kendi markası olan FuPack ile daha ileri düzeye taşımıştır. Ayrıca müşterilerine komple paket temini dışında özel projeler için danışmanlık ve mühendislik desteği de vermektedir.